Ενημέρωση για το Γενικό Λύκειο, το ΕΠΑ.Λ και τις ΣΕΚ

Την Πέμπτη 27 Μαρτίου 2014 η υπεύθυνη του ΚΕΣΥΠ Μαγνησίας κ. Αγγελική Καραμπατζάκη, σε συνεργασία με τη Διευθύντρια και τους υπεύθυνους για την εφαρμογή του ΣΕΠ στο Σχολείο μας, οργάνωσε και παρουσίασε ενημέρωση για το Γενικό και Επαγγελματικό Λύκειο. Την ενημέρωση παρακολούθησαν οι γονείς και οι μαθητές της Γ΄ τάξης του Γυμνασίου. Σκοπός της ενημερωτικής συνάντησης ήταν η στήριξη των μαθητών στις εκπαιδευτικές και επαγγελματικές τους ανησυχίες ? αναζητήσεις στο πλαίσιο της σύγχρονης αγοράς εργασίας. Η ενημέρωση ολοκληρώθηκε από τους εκπαιδευτικούς Στ. Λημνιό του 1ου ΕΠΑΛ Ν. Ιωνίας, Ν. Κοντονάτσιο του 2ου ΕΠΑΛ Ν. Ιωνίας,  και Ε. Πέππα του 3ου ΕΠΑΛ Βόλου. Το ενδιαφέρον και οι προβληματισμοί των μαθητών εκδηλώθηκαν μέσα από τις ερωτήσεις που υπέβαλαν και τη συζήτηση που ακολούθησε.

ENHMERWSH EPAL wp

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν κοινοποιείται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *