ΚΤΙΡΙΑΚΕΣ ΥΠΟΔΟΜΕΣ

Οι κτιριακές εγκαταστάσεις του σχολείου μας είναι οι ακόλουθες:

ΓΡΑΦΕΙΑ
Γραφείο διεύθυνσης, γραφείο καθηγητών και γραμματεία

ΑΙΘΟΥΣΕΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ – ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ
Το σχολείο διαθέτει αίθουσες διδασκαλίας,
εργαστήριο φυσικών επιστημών, 2 εργαστήρια πληροφορικής, αίθουσα μουσικής, εργαστήριο καλλιτεχνικών και εργαστήριο τεχνολογίας.

ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ
Η ευρύχωρη αίθουσα της Βιβλιοθήκης
στεγάζεται στον ισόγειο χώρο. Πρόκειται για έναν ξεχωριστό χώρο, που φιλοδοξούμε να αποτελέσει ένα ισχυρό εκπαιδευτικό εργαλείο για τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς.

ΑΙΘΟΥΣΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ
Σχολικές γιορτές, θεατρικές παραστάσεις, συναυλίες, ομιλίες και διάφορες συζητήσεις φιλοξενούνται στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου μας.

ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ
Οι μαθητές του Γυμνασίου έχουν τη δυνατότητα καθημερινά στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής  να χρησιμοποιούν τις αθλητικές εγκαταστάσεις οι οποίες περιλαμβάνουν:
– κλειστό γυμναστήριο με όργανα γυμναστικής, γήπεδα volleyball, basketball, ping-pong
– 2 ανοιχτά γήπεδα volleyball, δυνατότητα handball.

Στις αθλητικές εγκαταστάσεις έχουν τη δυνατότητα πρόσβασης και όμιλοι της περιοχής για  απογευματινά προγράμματα άθλησης και παραδοσιακών χορών.

Το Γυμνάσιο διαθέτει άνετο αύλειο χώρο και μικρή στεγασμένη αυλή για τις βροχερές μέρες.