ΑΓΩΓΗ ΥΓΕΙΑΣ

1. «Κυκλοφοριακή Αγωγή – Ατυχήματα»
       Σχολ. έτος 2002-04

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Τσελεπή Μαρία.
Στο πλαίσιο υλοποίησης προγράμματος ενίσχυσης πρωτοβουλιών σε θέματα Αγωγής Υγείας του Υπουργείου Παιδείας το 1Ο Γυμνάσιο Νέας Ιωνίας συνέπραξε με άλλα πέντε σχολεία του Νομού Μαγνησίας στην πραγματοποίηση του παραπάνω προγράμματος επί δύο συνεχή έτη.

Για το σχολ. έτος 2002-03 όλες οι δραστηριότητες, πρωτοβουλίες, επισκέψεις, εκπ/κές εκδρομές, ημερίδες, παρουσιάστηκαν στην εκδήλωση που διοργανώθηκε την Τετάρτη 24 Σεπτεμβρίου 2003, στο «Μεταξουργείο» με την προβολή ταινίας των συμμετεχόντων σχολείων.

Συμμετέχοντα σχολεία: 1ο Γυμνάσιο Νέας Ιωνίας, 2ο ΤΕΕ Ν. Ιωνίας, 1ο ΤΕΕ Βόλου, 3ο ΤΕΕ Βόλου και 4ο ΤΕΕ Ν. Ιωνίας.

Για το σχολ. έτος 2003-04 η όλη δράση του προγράμματος παρουσιάστηκε στο «Μεταξουργείο» την Τετάρτη 12 Μαΐου 2004.
Κεντρικός εισηγητής ο κ.
Ιαβέρης.
Σ’ όλους τους παρευρισκομένους μοιράστηκε
χάρτινο βαλιτσάκι με έντυπο υλικό και DVD των δραστηριοτήτων των συμμετεχόντων σχολείων.

Συμμετέχοντα σχολεία: 1ο Γυμνάσιο Ν. Ιωνίας, 5ο Γυμνάσιο Βόλου, 2ο Γυμνάσιο Αλμυρού, 3ο ΤΕΕ Βόλου, 1ο ΤΕΕ Αλμυρού και 4ο ΤΕΕ Ν.Ιωνίας.