Θεατρική παράσταση

Σας προσκαλούμε να παρακολουθήσετε τη θεατρική παράσταση «Η ιστορία του γάτου που έμαθε σ΄ένα γλάρο να πετάει» του Luis Sep?lveda που θα ανεβάσει το θεατρικό εργαστήρι του 1ου Γυμνασίου Νέας Ιωνίας στις 18 Ιουνίου 2013, ημέρα Τρίτη και ώρα 7:30 μ.μ. στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Σχολείου.

theatrical performance

Η παρουσία σας θα τιμήσει το Σχολείο μας
Η Διευθύντρια – Η Θεατρική Ομάδα – Ο Σύλλογος των καθηγητών

Τους ρόλους υποδύονται οι μαθητές:
ΖΟΡΜΠΑΣ: Νικολέτα Αντωνάκη, Γ1, ΠΑΙΔΙ: Μαρία Πάντζιου, Β3, ΚΕΝΓΚΑ: Ιωάννα Στεργιοπούλου, Α5, ΑΛΗΤΟΓΑΤOI: Ζαφείρης Σταυρίδης, Β4 ? Χριστίνα Ρέππου, Α4, ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΣ: Ειρήνη ? Χρυσοβαλάντου Τέντη, Β4, ΚΟΛΟΝΕΛΟ: Ζωή ? Μαρία Τσακνάκη, Β4, ΞΕΡΟΛΑΣ: Χριστίνα Κονάκη, Α2, ΜΑΤΙΑΣ: Αθηνά Καρδαμάκη, Γ2, ΓΛΑΡΟΝΙ: Εύα Γκαγιάννη, Α1, ΦΙΛΟΣ: Σταύρος Παπαθεοδώρου, Β3, ΑΡΧΗΓΟΣ ΠΟΝΤΙΚΩΝ: Χριστίνα Κονάκη, Α2, ΠΟΝΤΙΚΙ: Χριστίνα Ρέππου, Α4, ΣΤΑΒΕΝΤΟ: Ζαφείρης Σταυρίδης, Β4, ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΙΝΑ: Χριστίνα Ρέππου, Α4, ΠΟΙΗΤΗΣ: Χριστίνα Κονάκη, Α2.
ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ ΘΕΑΤΡΙΚΗΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ: Οι εκπαιδευτικοί του 1
ου Γυμνασίου Νέας Ιωνίας: Ευθύμιος Γεωργούσης, ΠΕ01, Μαρία Λαγού, ΠΕ16, Σπύρος Μόσιος, ΠΕ15, Μαρία Τριανταφύλλου, ΠΕ08. Την θεατρική διασκευή έκανε ο Ευθύμιος Γεωργούσης και τα σκηνικά η Μαρία Τριανταφύλλου σε συνεργασία με ομάδες μαθητών.

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν κοινοποιείται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *