Οι μαθητές/τριες του Ομίλου Δημοσιογραφίας του 1ου Γυμνασίου Νέας Ιωνίας- Πειραματικό ολοκλήρωσαν του 3ου τεύχους της μαθητικής εφημερίδας τους σε έντυπη και ηλεκτρονική μορφή. Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά που λειτουργεί ο όμιλος η  μικρή ομάδα των μαθητών/τριών αποτύπωσε την προσπάθεια, το ενδιαφέρον και τη θέληση να δημιουργήσει. Με όπλο το λόγο, οι μαθητές/τριες είχαν τη δυνατότητα να σκεφτούν και να εκφράσουν ελεύθερα τις απόψεις και τους προβληματισμούς τους μέσα από τα άρθρα τους.

Το εγχείρημα της ομάδας του ομίλου έχει λάβει την αποδοχή και την συμπαράσταση των συμμαθητών/τριων του σχολείου. Την έκδοση του 3ου τεύχους επιμελήθηκαν οι υπεύθυνοι καθηγητές του ομίλου κ. Π. Δάγλας και κα. Κ. Προυσσαέως. Μπορείτε να δείτε την εφημερίδα πατώντας Σχολική Εφημερίδα  3ο ΤΕΥΧΟΣ