Δραστηριότητες του Glossomobil (Γερμανικά σε Κίνηση)

Στο πλαίσιο του προγράμματος «Glossomobil ? Γερμανικά σε Κίνηση» το 1ο Γυμνάσιο Νέας Ιωνίας δέχθηκε τη Δευτέρα 14 και την Τρίτη 15 Οκτωβρίου την επίσκεψη αντιπροσωπείας του Ινστιτούτου Γκαίτε της Θεσσαλονίκης μετά από πρόσκληση της καθηγήτριας γερμανικών του σχολείου Βασιλικής Παπαποστόλου και με την έγκριση της διευθύντριας του σχολείου Δρ Ελένης Χατζηδημητρίου και του Συλλόγου διδασκόντων. Συντονίστριες του προγράμματος ήταν οι καθηγήτριες γερμανικών και συνεργάτιδες του Ινστιτούτου Γκαίτε Μαρία Ανδρεαδάκη και Ευαγγελία Καραμανίδου.
Οι μαθητές και οι μαθήτριες είχαν την ευκαιρία για βιωματική προσέγγιση της γνώσης μέσα από τραγούδι, ομαδικά παιχνίδια και διδακτικό παιχνίδι στην αυλή. Στο τέλος της εκδήλωσης τα παιδιά εξέφρασαν τον ενθουσιασμό τους για τη συμμετοχή τους στις δραστηριότητες του Glossomobil (Γερμανικά σε Κίνηση) καθώς και την επιθυμία τους να τους ξαναδοθεί η ευκαιρία για συμμετοχή σε τέτοιου είδους προγράμματα.

GlossomobilGlossomobil 2

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν κοινοποιείται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *