Αποτελέσματα του 5ου Τοπικού Μαθηματικού Διαγωνισμού της Α΄ Γυμνασίου
«Ο Ευκλείδης για την Α΄» 2015-2016

Από την Επιτροπή Διαγωνισμών του Παραρτήματος Ν. Μαγνησίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας (Ε.Μ.Ε.), ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του 5ου Τοπικού Μαθηματικού Διαγωνισμού «Ο Ευκλείδης για την Α΄», που πραγματοποιήθηκε στις 16 Ιανουαρίου 2016. Στον Διαγωνισμό «Ο Ευκλείδης για την Α΄» συμμετέχουν οι μαθητές και μαθήτριες Α΄ Γυμνασίου που διακρίθηκαν στον προηγούμενο Διαγωνισμό «Ο Θαλής για την Α΄».Ο Τοπικός Διαγωνισμός διοργανώνεται από το Παράρτημα Μαγνησίας της Ε.Μ.Ε. Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α΄ Γυμνασίου του σχολείου μας που διακρίθηκαν με επίδοση από 10 και πάνω, είναι οι εξής (κατά σειρά βαθμολογίας):

ΣΠΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΧΑΤΖΗΜΑΝΩΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΜΑΚΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΜΑΤΖΙΑΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΧΑΡΑΤΣΗ ΔΗΜΗΤΡΑ

ΠΑΝΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

Το Παράρτημα Μαγνησίας της Μαθηματικής Εταιρείας συγχαίρει τους διακριθέντες μαθητές και μαθήτριες, τους γονείς , τους δασκάλους και τους καθηγητές τους.