Χριστουγεννιάτικη Φιλανθρωπική γιορτή και παζάρι με γεύσεις και μελωδίες από Γερμανία

20141214_110806

Την Κυριακή 14 Δεκεμβρίου, πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία η χριστουγεννιάτικη φιλανθρωπική γιορτή με γεύσεις και άρωμα από Γερμανία στο φιλόξενο χώρο του 5ου Δημοτικού Σχολείου Νέας Ιωνίας.
   Στη γιορτή συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες της γερμανικής γλώσσας από διάφορα σχολεία της Μαγνησίας που με την υποστήριξη των καθηγητών τους στα γερμανικά ετοίμασαν λιχουδιές ,στολίδια, διακοσμητικά και άλλα πολλά πράγματα . Τα έσοδα  της εκδήλωσης διατέθηκαν στο ορφανοτροφείο του Βόλου.
   Υποστηρικτές της εκδήλωσης ήταν και ο σύλλογος  γερμανόφωνων  Μαγνησίας «Ιάσων», καθώς και ο επίτιμος πρόξενος της Γερμανίας στη Θεσσαλία.
    Το σχολείο μας συμμετείχε με κατασκευές των μαθητών και κυρίως με τη χορωδία μας που υπό την καθοδήγηση της καθηγήτριάς μας της  Μουσικής, κυρίας Μαρίας  Λαγού, τραγούδησε ?μαζί με τη χορωδία του 4ου Γυμνασίου Βόλου-
χριστουγεννιάτικα τραγούδια στα γερμανικά.

20141214_13252320141214_130141

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν κοινοποιείται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *