Κοινωνική Λειτουργός στο σχολείο μας

Αγαπητοί γονείς & κηδεμόνες,
Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στη σχολική μας μονάδα έως και το τέλος της σχολικής χρονιάς θα βρίσκεται η Κοινωνική Λειτουργός Λάμπρου Σταματία, πτυχ. Κοινωνικής Εργασίας, ΑΤΕΙ Πατρών.Η κοινωνική λειτουργός στο σχολικό πλαίσιο είναι υπεύθυνη για την πρόληψη, τον εντοπισμό και την αντιμετώπιση προβλημάτων συναισθηματικής φύσης και συμπεριφορών των μαθητών μας. Επίσης μέσω της συμβουλευτικής διαδικασίας βοηθά στην ανάπτυξη και τη διαμόρφωση της προσωπικότητας των μαθητών και την ομαλή τους σχέση με το οικογενειακό τους περιβάλλον καλλιεργώντας στάσεις και αξίες.
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στην Κοινωνική Λειτουργό, σε ώρες λειτουργίας του σχολείου. Οι συναντήσεις πραγματοποιούνται στο γραφείο της στο χώρο της Αίθουσας Εκδηλώσεων.
Η Διευθύντρια                                                             Η Κοινωνική Λειτουργός
Δρ Ελένη Χατζηδημητρίου                                              Λάμπρου Σταματία

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν κοινοποιείται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *