Συμμετοχή στη δράση «+δημιουργώ»

Η δράση «+δημιουργώ» διεξήχθη στα σχολεία από 4 Φεβρουαρίου 2014 έως 14 Φεβρουαρίου 2014, κατά τη διάρκεια των μαθημάτων. Στο Σχολείο μας διατέθηκαν δύο διδακτικές ώρες για τη δημιουργία του Λογότυπου με στόχο την ευαισθητοποίηση της σχολικής κοινότητας σε θέματα βίας και εκφοβισμού, την ανάδειξη θετικών προτύπων συμπεριφοράς και την αξία της ανάπτυξης σχέσεων που στηρίζονται στο σεβασμό, την κατανόηση και την αποδοχή. Αφού προηγήθηκε ενημέρωση/ συζήτηση του υπεύθυνου των δράσεων για την πρόληψη της σχολικής βίας και του εκφοβισμού της σχολικής μονάδας Απ. Ευαγγελιά με τους μαθητές, με χρήση σχετικών πηγών και εκπαιδευτικού υλικού, οι μαθητές δημιούργησαν τον δικό τους Λογότυπο του Παρατηρητηρίου Πρόληψης της Σχολικής Βίας και του Εκφοβισμού.

Η Επιτροπή της σχολικής μας μονάδας επέλεξε και υπέβαλε στη Διεύθυνση Εκπαίδευσης το παρακάτω Λογότυπο προκειμένου να συμμετάσχει στη δράση «+δημιουργώ».

Violence 640 Λογότυπο του μαθητή

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν κοινοποιείται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *